Al van jongs af aan combineert Quadeca zijn muzikale en visuele talenten. Ook zijn vierde album “Vanisher, Horizon Scraper” wordt begeleid door beelden. En voor het eerst spreekt Quadeca van een film. Om zijn groei hierin te onderstrepen.
Als een ware method actor heeft Quadeca voor de film leren zeilen. Er is daarnaast veel op locatie gefilmd in Europa. Als live artiest probeert hij hier inmiddels ook voet aan de grond te krijgen. Zonder een stapel hits in zijn rugzak gebeurt dit via kleine zalen. Muzikaal kiest Quadeca namelijk voor een volledig onafhankelijk artistiek pad.
De kracht van de zee
Quadeca is niet de eerste die de kracht van de zee onderdeel maakt van een vertelling. Homerus deed het al in de Griekse oudheid. Ernest Hemingway liet in de jaren ‘50 de oude man zegevieren, maar in de 90s film Titanic was het de zee die won.
“I’ll be there when no one is”, zingen Quadeca en Oleka in het openingsnummer ‘No Questions Asked’. De zee is er inderdaad altijd. Op ‘Waging War’ lijkt de zoektocht naar de eigen identiteit centraal te staan. Op ‘Ruin My Life’ neemt dit een religieuze vorm aan.
Ware liefde
Quadeca schuwt de grotere onderwerpen niet. Zoals het worstelen met ouder worden waar sommige mensen last van hebben. Ook het vinden van ware liefde komt in verschillende nummers aan bod.
De eerste helft van het album “Vanisher, Horizon Scraper” klinkt filmisch. Zeker het instrumentale ‘I Dreamed About Sinking’ waarbij het inderdaad klinkt alsof je onder water bent. Jazzy invloeden zijn er op het experimentele ‘That’s Why’. Waarop hij net als op het nummer ‘Thundrr’ zijn hiphop achtergrond laat horen. Op ‘The Great Bakanuwa’ is er zelfs een feature van Danny Brown te horen.
Scheutig met bonusnummers
Na het meest melodieuze nummer ‘Forgone’ is er toch nog vrij abrupt het duistere, afsluitende ‘Casper’. Gelukkig voor de vinyl kopers is er dan nog een kant met bonusnummers om af te spelen. Waarbij elk van de drie vinyl versies andere nummers bevat. Die natuurlijk al lang en breed uitverkocht zijn.