Naomi Sharon voegt met de EP “The Only Love We Know” een nieuw hoofdstuk aan haar carrière toe. Volgens haar zelf een transformatieve EP. Op persoonlijk vlak, maar misschien doelt ze hiermee ook wel op een muzikale verandering.
Openingstrack ‘Bittersweet’ is een sterke ballad waarop ze terugblikt op een relatie. In de midtempo track ‘Can We Do This Over’ is er spijt. Hier komt meer het eigen geluid naar voren van de Nederlands-Caribische zangeres. Halverwege de EP komt ze in ‘Calm Waters’.
Een akoestische gitaar opent het nummer ‘Soft Like Dawn’ op de overwegend rustige EP. Stuk voor stuk zijn het mooi gezongen, sterke nummers. Opbouwend naar het met een koor gezongen titelnummer als slotstuk. Jordan Ullman, de ene helft van het duo Majid Jordan, produceerde de EP.
R&B voert nog altijd de boventoon, maar pop elementen lijken steeds meer onderdeel uit te maken van de muziek van Naomi Sharon, waardoor een groter publiek lonkt.